Kurumsal
Şirket Profili

ComPro Bilişim Teknolojileri  A.Ş., müşteri taleplerine odaklanmış hizmet anlayışı ile kurumsal bilişim teknolojileri alanında faaliyetlerini 1998 yılından bu yana başarı ile devam ettirmektedir. İstanbul merkez ofisi ve Ankara şubede istihdam edilen altmışa yakın çalışanla hizmetlerini yurtiçi ve yurtdışında sürdürmektedir.

ComPro Bilişim Teknolojileri, sanallaştırma ve konsolidasyon, bulut bilişim, sistem entegrasyon ve altyapı yönetimi, bilgi teknolojileri alanında danışmanlık, çözüm ve destek sağlama, felaket kurtarma, iş sürekliliği ve güvenlik hizmetlerini, konusunda uzman ve deneyimli kadrosu ile mükemmellik anlayışı içerisinde kurumsal müşterilere sunmaktadır. ComPro’nun sektöründe en iyilerden biri olmasının nedeni ise, yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübe ile müşterilerinin ihtiyaç duyduğu ürünlerin kullanım alanlarını bilmesi, ürün ve hizmetleri bu ihtiyaçlar doğrultusunda birbirine entegre ederek müşterilerine özel çözümler sunmasıdır.

ComPro, kalite standartları sayesinde yakaladığı başarı ile uluslararası alanda birçok ödüle layık görülmüştür. Avrupa, Afrika ve Ortadoğu’da en hızlı büyüyen 500 bilişim şirketi listesinde yer alarak ülkemizi dünyada da temsil etme kıvancına erişen ComPro, IBM’in dünyadaki en başarılı çözüm ortaklarına verdiği sertifika ve ödüllerden de 2001 yılından bu yana çok sayıda almaya hak kazanmıştır.

Şirketimiz geçen yıllarda IBM’in Türkiye’de tek, Avrupa’da ise dördüncü dinamik altyapılar çözüm ortağı olmuştur. Dinamik altyapı teknolojisi sayesinde, hizmetlerin geliştirilmesi, maliyetlerin düşürülmesi ve risklerin yönetilmesine odaklanılarak, müşterilerin bilgi teknolojisi altyapılarının geliştirilmesi ve optimum seviyede konumlandırılması sağlanmaktadır. Bugün bu kavram Bulut Bilişim çerçevesi içinde tanımlanmakta olup, ComPro konuya ilişkin uzmanlığını bu alanda da başarıyla sürdürmektedir.

ComPro, IBM’in Türkiye’deki ilk Premier seviyedeki çözüm ortağı olmasıyla başlayan ve uzun yıllardır başarıyla sürdürdüğü işbirliğini daha da ileriye götürerek kazandığı uzmanlık ünvanları ve referans projelerle ülkemizi dünya çapındaki Beacon Awards gibi yarışma ve programlarda başarı ile temsil etmektedir. ComPro ayrıca, IBM’in SmartCloud Enterprise hizmetini ihtiyaç duyan firmalara CloudPro markası altında sunarak bulut bilişim alanında da hizmetler sunmaktadır.