Ürünler
Labris

 

1. Siber Savaş Aracı

2. Labris UTM Serisi

3. Kanuni Loglama - Labris LOG

4. Hotspot Modülü - Labris WAUTH+

 

 


1. Siber Savaş Aracı

 
DDI™ (Deep DDoS Inspection) Teknolojisi Harpp DDoS Mitigator cihazlarının sahip olduğu eşsiz DDI™ (Deep DDoS Inspection) teknolojisi Advanced Persistent Threat (APT) seviyesindeki dinamik ve karmaşık DDoS saldırılarına karşı akıllı bir kalkan olarak tasarlanmıştır. DDI™ teknolojisi ağ trafiğinizdeki anormallikleri, 34+ data sensörü, geçmişe dayalı veri toplamları ve ortalamaları ile sezgisel algoritmalar tarafından desteklenen benzersiz anomali motoruyla algılar, gerçek-zamanlı ve otomatik olarak kirli trafiği hattınıza zarar vermeden önce temizler. Harpp DDoS Mitigator ilk aşamada ağınızı siber ataklara karşı koruyarak online kalmanızı sağlar ve düşük maliyetle iş sürekliliğinizi güvence altına alır. DDOS Mitigator Portal DDOS Mitigator Portal, Labris Teknoloji’ nin DDOS ürün, çözüm ve servislerine özel tasarlanmıştır.
 

DDI™ (Deep DDoS Inspection) Teknolojisi

Harpp DDoS Mitigator cihazlarının sahip olduğu eşsiz DDI™ (Deep DDoS Inspection) teknolojisi Advanced Persistent Threat (APT) seviyesindeki dinamik ve karmaşık DDoS saldırılarına karşı akıllı bir kalkan olarak tasarlanmıştır.
 
DDI™ teknolojisi ağ trafiğinizdeki anormallikleri, 34+ data sensörü, geçmişe dayalı veri toplamları ve ortalamaları ile sezgisel algoritmalar tarafından desteklenen benzersiz anomali motoruyla algılar, gerçek-zamanlı ve otomatik olarak kirli trafiği hattınıza zarar vermeden önce temizler.
 
Harpp DDoS Mitigator ilk aşamada ağınızı siber ataklara karşı koruyarak online kalmanızı sağlar ve düşük maliyetle iş sürekliliğinizi güvence altına alır.
 
 
Savunma
Harpp DDoS Mitigator cihazları, iş sürekliliğinizi ve online varlığınızı tehdit eden DDoS ataklarına karşı ağınızın ve işinizin güvende olmasını sağlar. Cihazın teknoloji harikası DDoS Atak Koruma Fonksiyonları, normalizasyon, engelleme ve protokol-özel güvenlik yöntemleriyle DNS ve Web altyapınıza yüksek seviye koruma sağlar.
 
Buna ek olarak öncelikli koruma fonksiyonları da gece ve gündüz her zaman proaktif olarak çalışır. Dünyanın dört bir yanındaki Harpp DDoS Mitigator cihazları anlık erişilebilir, gerçek-zamanlı geniş bir güvenlik istihbarat ağı yaratır.
 
Yönetim ve Raporlama
Harpp DDoS Mitigator cihazlarının fark yaratan özelliklerinden en önemlisi yönetilebilir ve istenen detayda ayarlanabilir yapısıdır. Akıllıca tasarlanmış karmaşık bir DDoS saldırısında, dinamik saldırı karakteristiğini grafiklerle gözünüzün önüne getirecek bir kontrol paneli hayati önem taşır. Benzersiz AVS™(Attack Visualization System) sayesinde saldırı anında en kritik bilgileri grafiksel olarak gözünüzün önünde bulacak ve en doğru adımları hızlıca hayata geçirebileceksiniz.
 
 

2. Labris UTM Serisi

Labris UTM Serisi yeni nesil ağ güvenliği cihazları, günden güne gelişen ve karmaşıklaşan internet bazlı tehditlere karşı size bütünleşik bir güvenlik sağlarken, aynı zamanda 5651 sayılı kanundaki yasal yükümlülüklerinizi de karşılar.
 
 
Labris UTM Serisi 350 Mbps’den, 80 Gbps’a kadar geniş bir performans yelpazesinde çözümler sunar. UTM cihazlarında kullanılmak istenilen özellikler esnek olarak seçilebilmektedir.
 
 
 
 
Labris LOG kanuni yükümlülüklerinizi yerine getirmenizi sağlayacak altyapıyı üst düzey teknoloji ve güvenlik bilgi birikimiyle sunarak, loglamayı güvenliğinizin önemli bir yapıtaşı olarak ele alıyor. Entegre ve kolay yönetilebilir yetkilendirme (HotSpot) çözümü WAUTH ile önemli güvenlik açıkları oluşturabilecek ve siber suç unsuru taşıyabilecek gezici veya misafir kullanıcıları yetkilendiriyor. Labris LOG kullanıcı SMS yetkilendirmesi (SMS Depo ve Mobil Ödeme) ve elle kullanıcı kaydı seçeneklerinin yanında, Active Directory, LDAP, Otel Programları vs. gibi mevcut veritabanlarınızı da tek tıkla kullanma şansı sunuyor. Bütün bunların yanında, Labris LOG güçlü raporlama altyapısı ile ağınızda olan bitenlerle alakalı detaylı raporlar sunabiliyor, anlık izleme ekranı ile ağ trafiğini yakından denetleme imkanı veriyor. 
 
WAUTH Yetkilendirme Modülü ile yetkilendirdiğiniz kullanıcıların 5651 sayılı yasa kapsamında istenen tüm logları Labris LOG üzerindeki dahili diskte TURKTRUST kanuni zaman damgasıyla saklanır. SMS Yetkilendirmesi (Mobil Ödeme, SMS Deposu), Kayıt Masası gibi alternatif yetkilendirme metodlarıyla beraber mevcut kullandığınız veritabanlarını da (Active Directory, Otel Yönetim Yazılımları, LDAP vs.) WAUTH’a entegre edebilirsiniz.
 
Tak ve Kullan Kolaylığı
Hiçbir konfigürasyon yapılmadan yönlendirilmiş trafiği kaydetmeye başlar. Dinlenecek trafiğin bir kopyası switch üzerinden (port mirroring veya span port), harici “tap dinleme cihazı” veya standart bir hub ile cihaza aktarılır.
 
Köprü (Bridge) Modu
Dinlenmek istenen trafiğin üzerinden geçtiği hatta araya girerek, ağda hiçbir değişiklik yapmadan ve kullanıcılar farkına varmadan dinleme ve kayıt işlemleri yapabilir.
 
Birden çok trafiği, birden çok yöntemle aynı anda dinleyebilme
Dinleme portlarının tamamı aynı anda kullanılabilir. Aynı anda birden fazla trafik için köprü modunda inceleme yaparken, yönlendirilmiş birden fazla trafiği de dinleyebilir.
 
Vlan Tagged Dinleme
IEEE 802.1Q (VLAN Tagging) standardına göre birden fazla VLAN trafiğini aynı hat içinde barındıran dinlemelerde, standart uyumlu dinleme ve kayıt altına alabilme olanağı sağlar. Bu sayede gelişmiş ağlarda ağa dokunmadan kurulum ve yönetimi mümkün kılar.
 
Web Trafiği Dinleme
HTTPs protokolü tanımlanır ve trafiğin zaman, kaynak, hedef bilgileri oluşturulur.
 
 
Uzak Loglama ve Log Barındırma
Birden fazla uzak sunucuya yedek kayıt tutabilir, uzak syslog sunucularına log yazabilir. Harici Depolama Alan Ağlarına (SAN) bağlanarak kayıt tutabilir. Standartlara uyumlu tüm harici uygulamaların loglarını üzerinde barındırarak, kendi üretmiş olduğu loglarla birlikte zaman damgasıyla damgalanabilir.
 
Anlık Kayıt İzleme
İzleme sırasında akan trafiği IP ve hedef URL bazında filtreleyerek daha net ve detaylı bir izleme gerçekleştirebilirsiniz.
 
Yönetim Profilleri
Yönetim arayüzünde, farklı yönetim profilleri tanımlanarak, farklı yetki ve erişim seviyelerinde yönetim mümkündür.
 
Raporlama
Çok çeşitli rapor desteğiyle Entegre Raporlama Modülü, ağınızda neler olup bittiğini detaylı olarak raporlar. Kullanıcı dostu, kolay anlaşılabilir grafiksel arayüzü ile sadece ağ ve sistem yöneticileri değil, idari yöneticilerin de anlayabileceği kullanışlı bir analiz aracı olarak her an elinizin altındadır. Hızlı ve Akıllı Matris Analiz Altyapısı sayesinde, tek bir kritere göre değil, birçok kriteri sentezleyerek rapor üretebilir. Üretilmiş raporları normal bir websitesi açılma hızında karşınıza getirir. Anlık izleme özelliği ile anormal durumlarda, anında ve doğru noktaya müdahale edebilme yetkinliği kazandırır. Ağınızdaki kullanıcıların internet kullanım karakteristiklerini çıkarır, daha verimli politikalar oluşturmanız için yol gösterir.
 
 
 
4. Hotspot Modülü - Labris WAUTH+
 
Labris Authentication SchemeWAUTH+, pazardaki hotpost çözümlerinden farklı olarak, bu işi güvenliğin önemli bir parçası olarak ele alıyor, her çeşit internet ağına entegre edilebilecek kapsamlı bir çözüm sunuyor.
 
Labris WAUTH+, her kurumun misafir kullanıcı türü ve misafir yetkilendirme senaryosuna göre esnek çözümler sunabiliyor.
 
 
Misafir kimi zaman otele, restorana gelen bir müşteri, kimi zaman yurtta kalan bir öğrenci kimi zaman binlerce fuar,kongre ziyaretçisi, kimi zaman da hastaneye ziyarete gelen hasta yakını olabilir. Bu misafirlerin internet ağınızdan beklentileri, ağda kalış süreleri, topolojinize bağlı olarak ağa dahil olmak için nasıl yetkilendirilecekleri tamamen farklılık gösterebilir.
 
Türkçe ve İngilizce arayüz desteğine sahip web tabanlı yönetimi ile Labris WAUTH+ bilgi seviyesi fark etmeksizin her personelin yönetebileceği kolaylıktadır. Arayüz üzerinden, online ve tüm misafir kullanıcıların izlenebildiği ekranlar sunar. Web tabanlı yönetim sayesinde istediğiniz her yerden bağlanarak gelişmiş yetkilendirme altyapınızı yönetebilir ve kurallar oluşturabilirsiniz. Misafir kullanıcıların ağınızda fazla yük yaratmaması için gereken bant genişliği ve süre bazlı kısıtlamalar yapılabilir. Web raporlama arayüzü üzerinden yine misafir kullanıcılara ait detaylı raporlar alınabilir.