Ürünler
IBM ILOG

IBM ILOG ürünleri iş kuralları, karar yönetimi, görselleştirme bileşenleri, karar optimizasyonu ve tedarik zinciri çözümleri sunar. 

IBM ILOG CPLEX Optimization Studio, matematiksel ve kisitlamali programlama kullanarak optimizasyon modellerinin hizla gelistirilmesi ve devreye alinmasi için analitik karar destegi araç takimidir. Bütünleşik gelistirme ortami (IDE) ile güçlü Optimization Programming Language (OPL) ve yüksek performansli ILOG CPLEX Optimizer çözümleyicilerini birlestirir. 

IBM ILOG CPLEX Optimization Studio ile;

·         Yüksek performansli optimizasyon motorlariyla is kararlarini optimize edin.

·         Esnek arabirimler ve önceden olusturulmus devreye alma senaryolari kullanarak optimizasyon modellerini hizla gelistirin.

·         İş sonuçlarını önemli ölçüde gelistirebilen gerçek uygulamalar olusturun.

Türkiye moda perakende sektörünün lideri LC Waikiki’nin Optimizasyon Projesi çerçevesinde ComPro Bilişim Teknolojileri ile yapmış olduğu işbirliğinin ürünü olan “Optimizasyon Tabanlı Mağazalar Arası Otomatik Transfer Sistemi” Türkiye’de bir ilk olma özelliğine sahip. LC Waikiki, bu yeni ürün transferi sistemi sayesinde verimliliğini haftalık ortalama %10-15 civarında arttırdı. Gerçekleşen proje, daha çok teoride kalan Matematiksel Modellemeyi, Optimizasyon Tekniklerini, karmaşık ve zor bir problem örneğinde kullanarak önyargıları kırmayı, birçok sektöre ilham kaynağı olmayı başardı.

Detaylar için lütfen tıklayınız >>